Чому паркінг — це дорого: стаття для тих, хто шукає за і проти

24.02.2021

Купуючи нову квартиру, власники авто так чи інакше задаються питанням: гараж, підземний паркінг чи звичайна парковка на вулиці?

І чим більше дізнаються ціни на паркомісця, тим більше дивуються: чому ж цей невеличкий клаптик простору коштує так дорого? 

Здавалося б очевидно: невеличка площа розміром з машину, навіть стін немає. У цій статті ми розберемося у причинах такої високої вартості та чи варто купувати разом з квартирою паркомісце.

 

Вартість будівництва

Вартість підземного паркінгу, у першу чергу, залежить від складності та вартості його будівництва. На відміну від зведення багатоквартирного будинку, будівництво паркінгу, особливо підземного — досить витратна справа, оскільки вимагає додаткових вимірювань, проєктів, погоджень і багатоетапних робіт.

«Собівартість метра квадратного паркінгу значно більша, ніж собівартість житлової площі. Наприклад, стіни з газоблоку або цегли обходяться значно дешевше, ніж бетон, з якого зведені стіни у паркінгу, — пояснює Ігор Максимів, головний інженер БК Вертикаль . — Дороговартісною є, до прикладу, подача води для системи пожежогасіння у підземному паркінгу, а також подальше обслуговування».

Серед робіт з будівництва паркінгу, зокрема: пристрій пальового поля, гідроізоляція, земляні роботи, влаштування фундаменту, оздоблювальні роботи, будівництво естакади, монтаж вентиляції, водопроводу, каналізації, електромонтажні роботи, різні системи безпеки та благоустрій території на поверхні паркінгу.

 

Питання «паперів»

Кожну дрібницю у документації забудовнику необхідно затверджувати з ДАБІ — Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Окреме питання — проєктно-пошукові роботи, які також повинні затвердити відповідні експерти. Будь-які деталі у будівництві повинні пройти ряд комісій і оглядів державними фахівцями: електриками, сантехніками, пожежними службами і т.д.

Для того, щоб у будинку збудували безпечний та надійний паркінг, будівельна компанія має чітко дотримуватися усіх норм та вимог, а також техніки безпеки.

 

Високий попит

Не варто також забувати і про високий попит на паркомісця. В останні роки спостерігається дефіцит місць для паркування: це стосується і великих, і малих міст.

Наприклад, у багатьох житлових комплексах на одне паркомісце припадає по кілька квартир. Інші варіанти місця  де залишити машину, наприклад, гаражі, гостьові парковки і автостоянки, не завжди знаходяться близько до новобудов. А залишати машину у дворі під вікнами — не найнадійніше місце, та й оскільки такі паркомісця вільні для усіх, то «своє» місце може бути зайняте у будь-який момент.

Таким чином, придбати місце у паркінгу — найбезпечніший для автомобіля варіант. Тим більше, що у сучасному будівництві у підземному паркінгу є безліч вагомих переваг: система пожежогасіння, датчики задимлення, відеоспостереження, цілодобова охорона з пунктом пропуску.

У всіх проєктах БК Вертикаль підземний паркінг сполучений з ліфтом чи сходовою.  Тому мешканці зможуть спуститися до власної автівки навіть не виходячи на вулицю.

Назад до новин