Для діток в Івано-Франківську запрацював літній табір «Україна — мій Дім».

Це ініціатива благодійного фонду «Україна — мій Дім» будівельної компанії Вертикаль, яка з перших днів допомає українським військовим та дітям-сиротам.

У літньому таборі дітей безкоштовно навчають сучасній хореографії, є заняття з акторської майстерності, малювання, ліпки з глини та уроки французької мови.

Також безкоштовно для батьків та дітей є можливість відвідувати психолога — індивідуально та у груповій терапії.

Крім того, для дітей проведуть екскурсію на будівельний майданчик ЖК Lystopad, а також екскурсію у драмтеатр та майстер-клас від Олексія Гнатковського на великій сцені.

«Події в Україні змінили наші з вами життєві цінності та пріоритети. Сім’я, життя рідних, безпека дітей набули ще більшої уваги та значення — каже Ірина Орловська, директорка будівельної компанії Вертикаль. — З першого дня війни наші працівники об’єдналися у благодійну ініціативу «Україна — мій Дім». Ми допомагаємо українським військовослужбовцям, їхнім родинам та діткам-сиротам. Адже зараз як ніколи важливо єднатися та допомагати. Літній табір від БК Вертикаль — це кваліфіковані викладачі, унікальна авторська методика, ефективне навчання та гармонійний розвиток дитини, приємна комунікація з іншими дітками та локація, у якій щодня ми молимося за мир у наших

сім‘ях та країні».

За словами співзасновниці благодійної організації «Україна — мій Дім» Ольги Гнатковської, у табір записалося вже 65 дітей, тут на них чекають захоплюючі активності.

«Всі заняття проводяться з перепочинком для дітей, руханками та прогулянками, також змінюють локації: будуть навчати малечу в «Світлиці талантів», «Бібліотеці» та монастирі у церкві, ще будуть навчання й в альтанках та на подвір’ї.  Також для діток буде ланч. Діти поділені на групи і займаються на паралелі. Тобто приходять всі разом, тут вже відбувається паралельно «акторська майстерність» і «крафт» — одній йдуть на «акторську майстерність», інші на «крафт», а потім міняються», — каже Ольга Гнатковська.

Також важливо, що всі заняття проводяться в пристосованому під час повітряних тривог приміщенні, це безпечно і зручно для дітей.

Табір від БК Вертикаль функціонуватиме протягом місяця на території території Монастиря святого Йосифа в Івано-Франківську.

Цю церкву для проведенння літнього табору обрали невипадково, розповідає відомий актор та співзасновник благодійної організації «Україна — мій Дім» Олексій Гнатковський.

«Ми ходимо сюди до церкви, це моя парафія, я дуже люблю тут бути. Ще давно, я тут займався з інклюзивними дітьми, вів театральний гурток для них і я дуже хочу, щоб біля цієї церкви завжди щось відбувалося. Тут дуже круті священики, дуже крутий отець, він робить тут неймовірні речі: я від них в захваті. Тут зробили пекарню хліба, тут працюють інклюзивні люди, з синдромом Дауна, окрім того, що тут правлять служби,  священик показує, як має розвиватися церква, збирати біля себе людей і мені це дуже імпонує», — каже Олексій.

До речі, все навчання у таборі відбуватиметься українською мовою, це важливо, адже в таборі є багато діток з числа вимушених переселенців.

«Раніше моя дружина Ольга зробила таку «школу благородних дівиць», вона називалась «Панянка», це була школа для дівчаток, де вони навчались етикету, акторської майстерності, вчили французьку мову…А потім настала війна і ця «Панянка» перестала працювати, а Ольга почала займатись тут з дітьми, не лише з дівчатками, але й з хлопчиками. Ми багато співпрацюємо з будівельною компанією «Вертикаль» у благодійних проєктах, у нас народилась думка — «Чому б не зробити такий табір? «Вертикаль» допомогла спонсорством, а ми  дали оцю базу — вчителів. Так і вирішили зробити для дітей літній табір. Я думав, що це буде кілька дітей, а тут виявилось, що за пару днів майже 60 дітей зголосилися», — сказав Гнатковський.

Надія, мама 12-річної донечки. Вона вирішила віддати свою доньку в табір, аби малеча більше навчалась іноземної мови під час літніх канікул.

«У зв’язку з умовами, які сталися в Україні, діти зараз трохи обмежені у спілкуванні, тому ми вирішили, що це буде чудове дозвілля і дітки будуть спілкуватись між собою, навчаться чомусь новому. Дочка вибирала предмети, які їй подобаються: англійська та акторська майстерність, я рада що вона має можливість влітку навчатись цікавому», — каже Надія.

Вікторія, мама 8-річного Андрія розповідає, що вирішила віддати сина у табір, адже дітям у такому віці дуже потрібен соціум.

Завершиться дитячий літній табір великим родинним святом 9 липня, під час якого дітки представлять власні роботи, створені на заняттях, та продемонструють нові вміння, яким навчилися у літньому таборі «Україна — мій Дім».

Назад до новин