«Розстріляне Відродження: голоси крізь час». У Франківську читали вірші під супровід струнного оркестру

21 серпня будівельна компанія Вертикаль провела в Івано-Франківську мистецький перформанс, присвячений творчості сміливих поетів, яких знищив тоталітарний сталінський режим у 20-30 роках XX століття.

Поезію читали заслужений артист України Олексій Гнатковський, працівники компанії та охочі глядачі під акомпанемент струнного оркестру Quattro Corde, який виконував музичні твори українських класиків.

«Всі вони пропагували українське, Україну, її незалежність. Всі вони загинули від рук рашистів. На жаль, зараз історія повторюється. Сьогоднішній перформанс — це про терор до українського народу», — поділилася думками директорка будівельної компанії Вертикаль Ірина Орловська.

Усім гостям подарували збірки з короткими біографіями та лірикою поетів доби Розстріляного Відродження.

Перше видання підготували спільно з відомим українським театральним критиком Олегом Вергелісом та актором Франківського драмтеатру Олексієм Гнатковським.

«У ній виділили найбільш яскраві моменти життя митців. Усе для того, щоб провести паралелі з сучасністю. Видали її тиражем у 200 примірників. У наших планах збільшення тиражу, щоб ще більше людей дізналося про маловідомі сторінки нашої історії», — підкреслила Ірина Орловська.

Мистецький перформанс «Розстріляне Відродження: голоси крізь час» будуть проводити і в інших містах України. Зібрані з продажу квитків кошти спрямують на потреби ЗСУ.

Назад до новин