У Львові та Франківську найбільше законних новобудов — дослідження

04.02.2020

У 2019 році більш за всіх введено в експлуатацію багатоквартирних будинків у Києві, що складає 29 відсотків від даних по усій Україні, на другому місці Львів (15%), на третьому Одеса (13%), на четвертому — Івано-Франківськ (6%). У кінці списку Запоріжжя, Херсон та Кропивницький. Про це повідомляє портал Інститут просвіти з посиланням на дослідження експерта із містобудівного права, адвоката Юрія Брикайло. Він зазначив, що формально такі дані на сайті ДАБІ були відкритими й раніше, проте лише формально. Адже були зібрані не в повному обсязі, із частковим доступом, нерідко навіть не читабельні.

За словами Брикайло, від 2015-го до 2019 року в Україні введено в експлуатацію 3971 багатоквартирний житловий будинок загальною площею практично 54 944 473 квадратні метри. Серед лідерів будівництва — Київ, Одеса, Харків, Дніпро. Також  у списку міста Західної України — Львів, Франківськ, Тернопіль чи Хмельницький. Ці відносно невеликі міста за минулі чотири роки стабільно були у п’ятірці, де найбільше будують.

Надалі автор дослідження планує співпоставити розміри будівництва з площею міста, щоб мати цілісну картину. «Бо, наприклад, Ірпінь за площею в рази менший за Львів, а будують там майже на рівні, трохи менше. Цікаво, що, наприклад, у Львові земля і нерухомість завжди були дорогими, але це не завадило забудовникам. Можливо, справа тому, що Львів близько до кордонів з ЄС», — вважає Брикайло.

Також він зазначив, що у Львові та Івано-Франківську — найкращі містобудівні кадастри, а значить, посадовці працюють прозоро. «Так, там є свої нюанси і з тією ж поверховістю. Але шанси збудувати чи придбати незаконне житло там значно нижчі, практично відсутні», — вважає він.

При цьому, за словами Брикайло, у Києві повна невідповідність всього і всьому. Що не будівництво, то порушення, а кожне друге — фактично незаконне. Така ситуація одночасно невигідна ні забудовникам, ні активістам, ні споживачам. Також в цілому по Україні ситуація з законністю новобудов погана.

«Якщо всі збудовані будинки в Україні перевірити на предмет законності, то нарахуємо лише близько 10% безпечного для проживання житла. Навіть коли будинок ввели в експлуатацію, це ще нічого не означає. До нього можуть бути не підведені жодні комунікації. Живи собі без світла чи каналізації. І в Київській області так живуть цілі квартали. Там немає централізованої каналізації, лише вигрібна яма, з якої щодня викачують нечистоти. Це дикість», — наголосив Брикайло.

Джерело: propertytimes.com.ua

Назад до новин