В Івано-Франківську відбулася прес-конференція на тему «Ринок новобудов в Україні та Івано-Франківську. Стан. Тенденції. Перспективи»

Зустріч проведено з ініціативи Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України (АФНУ) та за підтримки Конфедерації будівельників України.

Фахівці Асоціації разом з експертами з суміжних галузей поділились актуальною статистичною та аналітичною інформацією про ринок новобудов.

Йшлося також про питання розвитку регіону, релокації бізнесу та його можливостей у нових реаліях.

Заступник міського голови Івано-Франківська Микола Вітенко зазначив, що зараз в місто переїхали близько 200 підприємств. Влада готується до того, що населення обласного центру зростатиме: в Україну повернуться ті громадяни, котрі наразі перебувають за її межами. За оцінкою мерії, лише недобудовані об’єкти в місті можуть стати домівкою для 40-60 тисяч мешканців.

©️«Ми працюємо над тим, аби житлові квартали і далі з’являлися, але не в центральній частині міста, а переважно — на периферії. Працюємо над розробкою генеральних планів міста і сіл, які прилягають», — зазначив Микола Вітенко.

Член Ради директорів КБУ, директорка БК Вертикаль Ірина Орловська зазначила, що з початку ведення військових дій будівельна галузь зазнала істотних змін та стикнулася з непростими викликами. Незважаючи на всі реалії, в Івано-Франківській області будівництво відновлено на 70 % об’єктів.

©️«Будівельна галузь зіткнулася з великою кількістю викликів, котрі з‘явилися під час відновлення роботи. Перше — звідки брати будівельні матеріали. Їх немає, адже основні заводи на сході чи півдні України не працюють або знищені через бойові дії. Це — сухі цементні і гіпсові суміші, скловата, скло тощо. Наразі є чимало бар‘єрів, що не нають змоги відновити на повну обсяги будівельних робіт, проте темпи щомісяця нарощуємо і будинки здаємо в експлуатацію навіть у період війни», — розповідає  Ірина Орловська.

Президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта зазначив, що загалом в державі небагато забудовників, які досі не відновили свою роботу.

©️«Забудовники не хочуть втратити своє обличчя, тому продовжують свою роботу, будівництво. Зараз проєктанти активно беруть досвід інших країн, вартість робіт звичайно збільшується, але безпека тут понад усе», — каже Юрій Піта.

Будівельники за новими державними вимогами почали приділяти увагу будівництву бомбосховищ та укриттів. Особливо актуальним став метод монолітно-каркасного будівництва. Щодо ринку купівлі-продажу, за останні два місяці зріс попит на первинну нерухомість. Понад 40% клієнтів івано-франківських рієлторів, котрі шукають нове житло — люди не з Прикарпаття.

©️«Люди вірять у хорошу перспективу, завершення всієї цієї ситуації. Обирають оптимальні планування, які дозволяють оперативно вирішити житлові питання — без розкоші. Клієнти більше звертають увагу на поверховість, наявність бомбосховища», — зазначив Віктор Фурдіяка, голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України.

Також експерти поділилися інформацією про нововведення в законодавстві, котрі регулюють питання щодо отримання дозвільної документації в будівництві.

Детальніше у відеозаписі прес-конференції за посиланням: https://fb.watch/exXD_y4bLW/

Назад до новин